היה מנוע? ניופאן מפגינים פרשנות יצירתית

לפני שנה וחודשיים קנינו מסחטת מיצים קשים והדרים של המותג הותיק מג'ימיקס, שנמכר בארץ עדיין על ידי ניופאן – אחד מהיבואנים הגדולים בארץ למוצרי חשמל. באופן כללי אנו חובבים מוצרי תצוגה, גם בזכות המחיר וגם בזכות זה שמדובר במוצרים חדשים ולרוב ראויים שיש להם מעט דורשים. כשקנינו את המסחטה בהאנגר המוצרים של "אולסייל" שנמצא בהרצליה, נאמר לנו בקנייה שיש לנו אחריות של שנה על החלקים ו12 שנים על המנוע. מדובר במוצר טוב – יש לנו כמה מכשירים של אותה החברה שעובדים כבר עשרות שנים ובלי בעיות בכלל. המכשיר עלה לנו 650 ש"ח (מסחטה חדשה ומתקדמת מעט יותר עולה 1300 ש"ח) ועבד מצוין. המסחטה הזו החליטה להפסיק לעבוד לפני שבועיים.

הלכנו לתחנת שירות של "ניופאן" בהרצליה – חנות תיקונים ותיקה ואמינה לרוב בשם "מכנומיקס". הם אמרו שזה יקח עד שבוע. עבר שבוע – צלצלנו. אמרו לנו שזה עדיין לא חזר. לא הבנו מאיפה זה אמור לחזור, וגם הוסיפו שלא יודעים כמה זה יעלה ושזה יהיה מוכן בהמשך השבוע. איך אומרים – פה חשדתי. עברו עוד כמה ימים ואנחנו מקבלים טלפון מאזור חיוג 08, מחברה בשם "אלקטרוניקס פרו" שמזדהה כנציגת שירות של "ניופאן". הנציגה החביבה אריאלה (לא זאת ממפעל הפיס בעלת השם הדומה) אמרה בהודעה שהמסחטה שלנו אצלם וביקשה שנצלצל אליהם לטובת "הצעת מחיר לתיקון".

צלצלנו ל"מכנומיקס". הם הסבירו לנו ש"במקרה הזה, ככה זה עובד ואין מה לעשות". אנחנו אמורים להתנהל מול אותה החברה, לשלם להם, ורק נקבל חזרה את המוצר דרך "מכנומיקס" שמתפקדים משום מה כתחנה בדרך. חבל שלא ידענו את זה. צלצלנו ל"אלקטרוניקס פרו", ושם נאמר לנו על ידי נציגה אחרת שהתיקון יעלה לנו 500 ש"ח. סיכום הדברים עד פה: מסרנו מסחטה לתיקון במקום אחד, היא עברה למקום אחר, אף אחד מהמקומות לא טרח להגיד לנו את זה עד עכשיו, ואנחנו צריכים לשלם על התיקון כמעט כמו ששילמנו על המוצר. כבר כעת חייבים לומר – זה ממש לא קשור להיות המוצר מתצוגה – זה יכול לקרות גם למוצר חדש לגמרי. "מכנומיקס" אמרו לנו שמעולם לא נתקלו בבעיה כזו.

אז "אלקטרוניקס פרו" הבטיחו שנציג שמטפל במסחטה יצור איתנו קשר ויסביר את העניין. התחנה הבאה הייתה יעקב הטכנאי. יעקב היה נורא נחמד והסביר לנו שנשבר פין ביחידת המנוע של המכשיר. הפין סוגר מעגל חשמלי ומאפשר להפעיל את המכשיר (כך עובדים רוב המכשירים של מג'ימיקס – יחידת העיבוד מתיישבת על יחידת המנוע והחיבור ביניהם מאפשר את ההפעלה ורק כך, מטעמי בטיחות) ובלעדיו המנוע לא עובד. החלפת יחידת הפלסטיק שמקיפה את המנוע עולה 340 ש"ח והבדיקה 160 ש"ח. חבל שלא "ניופאן" ולא "אלקטרוניקס" אומרים דברים כאלו קודם. יעקב גם הוסיף שהמוצר לא תוקן עדיין וגם לא יתוקן עד שנסכים, או אז הוא יזמין את החלק החלופי לזה שנשבר.

אמרנו ליעקב שאם זו בעיה ביחידת המנוע, אזי התיקון אמור להיות באחריות. כאן הדברים מתחילים להסתבך. "אתם מבינים", הוא אומר, "זו לא בעיית מנוע. המנוע עובד. רק הפין שסוגר מעגל נשבר – אז זו לא בעיית מנוע ולכן האחריות לא חלה". מסתבר של"ניופאן" יש הגדרה אחרת ל'מנוע' מזו המקובלת בחנויות שמוכרות את המוצרים שלה. כשקנינו את המכשיר, המוכר הראה לנו את יחידת המנוע כולה ואמר "זה המנוע ועליו יש אחריות 12 שנים", מבלי לפרק את היחידה ולהראות לנו את המנוע בתוכה – פשוט כי אי אפשר לעשות זאת בקלות או בכלל. לא אמור לעניין אותנו ואנחנו לא אמורים לדעת מה מתרחש בפנים – המנוע עובד או שלא עובד וכל בעיה שיש ביחידה, זו בעיית מנוע. יעקב לא הסכים. שאלנו אותו שכשמרימים את המתג, זה עובד והוא אמר שבמצב הנוכחי לא. אם כן, זו בעיית מנוע, לא? יעקב עדיין לא הסכים, ואחר כך אמר שאולי קצת, כן, לא יודע, יבקש מהמנהלת.

לאחר מכן, שוב טלפון מאריאלה (אותה זו מקודם, ולא זו ממפעל הפיס בעלת השם הדומה). היא אמרה שהיא תדבר עם "ניופאן" כדי לנסות להשיג לנו 'הנחה'. אמרנו לה שאנחנו לא מתווכחים על מחיר העבודה, אלא על זה שהתיקון הזה שאמור להיות באחריות לא יהיה כזה, בחסותה האדיבה של "ניופאן" – אנחנו לא אמורים לשלם על החלק בכלל, גם לא בהנחה. יתכן שלא נשלם בכלל ונעיף את המסחטה לאלפי עזאזלים, ונקנה חדשה במקום, אם בכלל.

הבעיה היא שאת "ניופאן" אנחנו לא יכולים להעיף – אנחנו מחבבים מאוד את המכשירים של מג'ימיקס. הם היבואנים ונותני השירות העיקריים שלהם. כאן נוכל לקנות את המוצרים כמעט רק דרכם במישרין או בעקיפין. הסיבה שקנינו מתצוגה היא שהמכשירים הללו אמינים מאוד. חבל ש"ניופאן" אמינה קצת פחות.

אנו פונים אליהם לתגובה ונעדכן אם יהיה שינוי.

**עדכון, 8.9.13: קצת זמן לאחר פרסום הפוסט, אריאלה (אותה זו מקודם, ולא זו ממפעל הפיס בעלת השם הדומה) השיגה לנו הנחה על התיקון ומחירו ירד ל350 ש"ח. הסכמנו לשלם – מסחטה חדשה כזו תעלה לנו 830 ש"ח. קצת לאחר מכן, קיבלנו שיחת טלפון מפתיעה ביום שלישי של שבוע שעבר (3.9.13). על הקו – נציגת שירות של "ניופאן" (הם ולא שרף), עם הצעת מחיר חדשה לתיקון: 300 ש"ח. אמרנו לה שכבר שילמנו, והיא אמרה שתדבר עם אריאלה (הבנתם כבר, נכון?) שתזכה אותנו על חמישים ש"ח. ואז היא הזכירה "איזה פוסט באינטרנט שנכתב על המקרה". כן. איזה כיף שיש אינטרנט, נכון? ועכשיו שאנחנו יודעים בבירור ש"ניופאן" איתרו אותנו וקוראים את מה שאנחנו כותבים, זה המסר: אם יכולתם מראש לבקש פחות (40% פחות!) – תעשו את זה. לא היינו מתווכחים. המחיר הגבוה הריח כמו 'שיטת מצליח' – עשו חסד, ותרו עליה מראש. תהיו אמינים יותר ובאמת, לא בכאילו, לפני שאבי סופר יתחיל לייבא את המוצרים שלכם בייבוא מקביל.

אודות האבסורד

זה לא אמיתי.
פוסט זה פורסם בקטגוריה לא חברתי. אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

תגובתך להלן

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s