לא נעים בגב

איני נמנית עם מצביעי הליכוד, עצמאות בשבילי אינה מפלגה, גם איני מתרועעת עם אוהדיו של אהוד ברק וככלל. במציאות היום קשה לי לשים אצבע על כיוון פוליטי כלשהו שיש לי מעט הזדהות עימו. בלכ אחד אליה וקוץ בו. אין פוליטיקה מושלמת, אך כיום גם אין כיוון ברור. אולי רק מי שנוטה לימין קיצוני או שמאל קיצוני (בפשטות – קיצוני) הוא מי שיש לו משנה ברורה וסדורה והוא מאפשר לי לבחור שלא להזדהות עימו לחלוטין בשל נחרצותו. ועם זאת, אין לי כל סימפטיה או רצון להביע תמיכה בהסתה ככל שתהיה. אני מתנגדת לכך בכל תוקף, לכל אחד יש זכות להביע דעתו, הגם שהיא הקיצונית ביותר, אך יש לשמור על מעט הגינות ולו מהטעם הטוב הקלוש ביותר.

כך חשבתי גם כאשר פתחתי בשבוע שעבר את מוסף '7 ימים' של "ידיעות אחרונות". באמצע כתבה על הוואקף והקרקעות בירושלים הופיעה תמונה, מרוחה על עמוד שלם, ובה נראה ראש הממשלה לבוש פיג'מה ועומד על דוכן נואמים באמצע נאום חשוב. לידו הופיע הכיתוב: "ביבי, חשוב שתישן טוב בלילה". תמהתי מי עומד מאחורי מודעה זו. מחשבות על הסתה היו ראשונות לבוא. לא כל שכן, שהמודעה מופיעה באמצעה של כתבה שבלשון המעטה לא כל כך אהודה על ידי הצד הימני של המפה הפוליטית. ניסיתי לחשוב על כל ארגון שהוא שייתכן ויש לו יד בדבר. עם זאת, מאוד לא רציתי ללכת רחוק וקיוויתי שבהמשך הכתבה תיחשף זהות המפרסם. זה לא קרה.

במהלך השבוע החלו להופיע המודעות בצידי נתיבי איילון ולראש הממשלה הצטרף גם שר הביטחון. שר הביטחון, אהוד ברק, מופיע גם הוא עם פיג'מה על רקע אולם מליאת הכנסת וגם אותו מלווה כיתוב " ברק, חשוב שתישן טוב בלילה". עכשיו ממדי ההסתה עולים מדרגה. התמונה מתנוססת באיילון ומי הוא שעומד מאחורי זה? אין לי מושג. ואם לומר את האמת, זה מרגיז. מרגיז שמישהו חושב על הסתה שעולה בהדרגה ומפרסם זאת בכל עבר. חשבתי להאשים את אנשי מגרון, אבל גם זה לא וודאי.

להפתעתי גיליתי במקרה, בעת שעלעלתי במוסף ממון, בעומק מדור הרכילות הכלכלית נחשף ה'מסית' – חברת 'ד"ר גב' היא שעומדת מאחורי הפרסום. חברת הבריאות ונוחות, כך היא מציינת, היא שהלבישה את ראש הממשלה ושר ביטחון בפיג'מות. גם בשלטי הענק שהופיעו לאורך איילון נחשף שם החברה ורעיון ההסתה הלך והתמוסס. עכשיו כבר אפשר להבין שהפיג'מה נועדה לציין נוחות, והשינה יחד איתה מרמזות על שינה טובה על מזרוני חברת ד"ר גב. החברה דואגת לקברניטים, היא רוצה שהם ישנו טוב בלילה לאחר יום ארוך ולקראת היום הבא עליהם לטובה. אגב, אציין רק כי באתר החברה לא מצאתי זכר לפרסומת החדשה שנפוצה בכל עבר. במידה מסוימת, ברור לי למה – בפרסומת הזו לא היה שום דבר בריא או נוח.

אני מניחה שביבי או ברק לא אישרו את השתתפותם בפרסומת, לא אישרו את הלבשתם בפיג'מה ובטח שלא רצו שהפרסומות יופיעו בראש חוצות ועל אחת כמה וכמה באמצע כתבה על הוואקף.
כך, מצאו להם פרסומאי ארצנו דרך להשתמש בפרזנטורים מוכרים בחינם תוך שהם מנצלים את מוחו הפרוע של האזרח. וכשהוא רואה את ביבי וברק בצורה זו, מוחו בהחלט קודח.
אין לי התנגדות ליצירתיות, אך חשוב בעיני לשמור על הגינות ולמנוע הטעיה. אמנם זוהי מטרתו של הטיזר – לגרות. אך די היה לראות את ראש הממשלה לבוש בפיג'מה בשביל להבין שמשהו פה מסריח ולא מריח של שינה.

אודות האבסורד

זה לא אמיתי.
פוסט זה פורסם בקטגוריה אמת בפרסום. אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

תגובה אחת על לא נעים בגב

  1. Oren הגיב:

    אכן, כשראיתי את זה (ראיתי מיד את הפרסומת המלאה, פספסתי את הטיזר) התמלאתי רוגז 🙂
    מטופש ביותר.

תגובתך להלן

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s